Blog

Przyjemności zależą od Nas

Droga Koleżanko!

Cały dzień moje myśli wracały do Dnia Kobiet. Słuchałam w radio czy powinniśmy obchodzić ten dzień. Dla mnie to nie ma znaczenia – skoro jest taki dzień – korzystam z kwiatów Sama też wręczam kwiaty koleżankom, by mieć pewność, że choć jeden kwiatuszek dostaną i by czuły, że ktoś o nich pamięta

Znaczenie ma to, jak jesteśmy traktowane każdego dnia i jak my same siebie traktujemy. Mam często wrażenie, że same siebie traktujemy gorzej, niż traktuje nas świat.

Ja np. kocham mieć zawsze świeże kwiaty w domu – realizacja: kupuję je regularnie. Nie potrzebuję czekać, aż ktoś mi je wręczy.

Jeśli lubicie chodzić do kina – możecie zagospodarować sobie odpowiednio czas i pójść same. Nie musicie czekać na zaproszenie czy towarzystwo.

Jeśli nie lubicie swojej pracy – musicie mieć odwagę i szukać innej, aż do skutku.

Jeśli wasz związek Was nie satysfakcjonuje – możecie o niego walczyć i naprawić lub zrezygnować i szukać szczęścia w innym miejscu.

Jeśli nie lubicie miasta w którym mieszkacie – możecie się przeprowadzić.

Jeśli chcecie być niezależne – decyzja należy tylko do was.

Pamiętaj!

Wszystko w Twoim życiu zależy tylko od Ciebie. Jesteśmy ograniczone tylko stanem własnego umysłu i czasem bagażem złych decyzji czy doświadczeń. Owe decyzje i doświadczenia pomogą Ci uniknąć podobnych błędów w przyszłości i wzmocnią Twój charakter. Jeśli tylko chcesz – możesz wszystko. Jeśli na co dzień na coś narzekasz to znaczy, że są w Twoim życiu elementy, które powinnaś zmienić, bo przeszkadzają Ci w osiągnięciu pełni szczęścia. Nie czekaj. Bo po co? Z wiekiem życie ucieka coraz szybciej.

Pamiętaj! Decyzje o własnym szczęściu podejmujesz sama i tylko Ty masz wpływ na to czy i kiedy będziesz szczęśliwa.

Twoje szczęście to Twój wybór.

Marta Wójcik